2022-09-15, Євген Пенцак, «‎DeFi: виклики сучасної фінансової аналітики»‎

подія

2022-09-15, Євген Пенцак, «‎DeFi: виклики сучасної фінансової аналітики»‎

дата

15/09/2022

Євген Пенцак — професор фінансів та економіки в kmbs, викладає у kmbs: Економіку, Фінанси, Інвестиції, Ризик-менеджмент. Пан Пенцак має ступінь Ph. D. Лозанського університету (Швейцарія). Працював директором бізнес-школи Львівського інституту менеджменту (2004 – 2007 рр.), викладав вищу економетрику у Лозанському університеті (UNIL), фінансову математику у Лозанській політехніці (EPFL), інвестиційний менеджмент у Роттердамському університеті (ERU), працював бізнес-аналітиком у IEMS, а також інвестиційним директором компанії P&S Capital Ukraine

Євген Пенцак є автором численних публікацій з економетрики, математики, економіки, фінансів та ризик-менеджменту, учасником багатьох міжнародних конференцій, а також співзасновником компаній FASS (Finart Smart Solutions) та MODEX UKRAINE.
Уявіть себе фермером, що продумує функціонування свого бізнесу у наступному році. Чи завершиться війна? Які будуть ціни на мінеральні добрива та насіння? Чим обробляти поля? Які культури вирощувати? Чи страхуватись? Де взяти техніку для збору врожаю? За якими контрактами продавати врожай і т.д.
Аналогічно до дій фермера будівельні компанії можуть продавати житлову чи комерційну нерухомість, використовуючи різні типи контрактів зі своїми контрагентами, хеджуючи та страхуючи свої ризики з постачальниками матеріалів, будівельної техніки, електроенергії тощо. Наприклад, виробник пива, підписавши з дистриб’ютором угоду про поставки певного обсягу пива в банках, міг би захистити свої ризики стосовно вартості ячменю, хмелю та вартості самої порожньої алюмінієвої банки. Компанії, які займаються розробкою піщаних, кам’яних чи вугільних кар’єрів стикаються з ризиками падіння будівельної чи енергетичної галузі, коли можуть впасти ціни на сировину, яку вони добувають. Туристичні компанії можуть постраждати від епідемій грипу чи, зокрема, ковіду 19, чи від несприятливих погодних умов у певних регіонах. Авіаперевізники стикаються з ризиком підвищення цін на паливо а також від стрімкого падіння доходів населення. У кожному з цих випадків від деяких ризиків компанії можуть захиститись з допомогою біржових контрактів, у інших випадках – з допомогою позабіржових або страхових контрактів, а від деяких ризиків вони не можуть захиститись зовсім. Які ж переваги та недоліки біржових угод? Перевага біржових угод перед позабіржовими є гарантія їх виконання через біржові механізми. Недоліком біржових угод є їх надмірна стандартизація, вміння команди менеджерів працювати з фінансовими інструментами, а також – необхідність виконувати вимоги маржинальної торгівлі. Добре, коли ті ризики, які підприємець не може хеджувати з допомогою біржових та страхових інструментів, не є критичними для його бізнесу. А що робити, коли вони є значними? А що робити, коли таких ризиків є декілька? Більше того, коли ці ризики носять локальний характер і впливають по різному на декілька бізнесів на фрагментованому локальному ринку? Тоді вирішенням такої проблеми може стати введення децентралізованих (небіржових) похідних фінансових інструментів.
Розвиток обчислювальних технологій та поява криптовалют створили можливість укладання прямих смарт-контрактів між економічними агентами, ефективно перерозподіляючи ризики між ними і створюючи тим самим передумови подальшого зростання економічної ефективності на локальних ринках з врахуванням локальної природи їх ризиків.
Для реалізації нових можливостей, які дають нам нові технології, потрібно створити просту і зрозумілу децентралізовану платформу торгівлі похідними фінансовими інструментами (смарт-деривативами), які можуть бути ініційовані кожним учасником ринку, створити аналітичні методики базової оцінки фінансових контрактів, забезпечити їх виконання, впроваджуючи певні алгоритми у відповідні смарт-контракти, використовуючи механізм застав різними сторонами угоди. Ще одним важливим інструментом виконання таких угод є включення за взаємною згодою сторін в смарт-деривативи надійних інформаційних потоків, які забезпечуватиме ще один учасник платформи – оракул (oracle).
Саме про ці аспекти формування сучасних децентралізованих платформ будемо говорити під час нашої зустрічі.
Формат – вебінар в ZOOM
Зустріч проходить в рамках клубної програми.
Якщо ви не є учасником клубу, для вас передбачений «Гостьовий візит». Ви можете скористатися ним один раз. Гостьовий візит дійсний тільки для CFO. Організатори в праві відмовити в участі, так як кількість гостьових місць обмежена.
Будемо раді відповісти на ваші запитання.
Телефонуйте +38 067 192 48 67, Світлана Вікаренко