2022-01-27, Ольга Соловйова: «Матриця міжнародного податкового планування»

подія

2022-01-27, Ольга Соловйова: «Матриця міжнародного податкового планування»
Гостьове відвідування

дата

27/01/2022

1 10

Формат – майстер-клас AVIDBIZ

Міжнародна податкова структура бізнесу по-новому. Повне перезавантаження роботи з іноземними компаніями. Крах оптимізаційних схем та антиофшорні заходи.

Тези:
• Директива про адміністративне співробітництво в галузі оподаткування (DAC6): ризики податкового планування через ЄС-посередників, за якими ознаками схеми податкового планування будуть визнаватись агресивними, ATAD, Антивідмивальна директива. Substance, BEPS, GAAR, MLI, PPT, CRS, POEM.
• Нові правила застосування Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування. Інструкція як правильно користуватися та читати Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, типові помилки, розбираємо офіційний коментар до Типової Конвенції, чому його треба обов’язково читати.
• Заходи протидії зловживанням статусом постійного представництва.
• Як трансформуються цілі використання іноземних компаній під впливом міжнародних змін, спрямованих на глобальну прозорість та заборону агресивних податкових практик?
• Практика підбору юрисдикції, вигідною для роботи: де реєструвати компанії для операційної (active legal entity) чи інвестиційної (passive legal entity) діяльності?
• Як легко втратити податкове резидентство компанії: ознаки, що вже його втрачаєте.
• Економічна мета та економічна присутність у компанії та її директор – можуть вирішити все. Кондуїтні (транзитні) компанії: їх ознаки та наслідки визнання такою.
• Свіжі судові кейси Європейського суду, приклади рішень судів окремих країн щодо визнання холдингу фіктивними та наслідки цього.
• Режими консолідації прибутків та збитків у групі на прикладі країн ЄС. ДИРЕКТИВА 2013/34/ЄС щодо щорічної фінансової звітності, консолідованої фінансової звітності та пов’язаних з ними звітів певних типів компаній.
• Дещо про злиття та поглинання в ЄС (Директива 2005/56/ЄС про транскордонні злиття господарських товариств, заснованих на об’єднанні капіталів).
• Естонія, Латвія – що таке податок на розподілений прибуток і у яких випадках його потрібно сплачувати. Гонконг та Сінгапур – принципи територіального оподаткування. Коли фірма має сплачувати податки країни реєстрації. Важливі аспекти податкових перевірок на підтвердження безподаткового статусу. «Модні» країни сьогодні — Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія, як там працюється. Старі, респектабельні – Австрія, Німеччина, Нідерланди, Швейцарія.
• Позбавляємося непотрібного підприємства: кинути, закрити чи ліквідувати?

Спікер: Ольга Соловйова, член правління AVIDBIZ. Має вищу юридичну та економічну освіту, ступінь магістра з Міжнародного податкового права (LL.M Економічний університет Відня, Австрія), сертифікат Школи німецького комерційного права (Відкритий університет Берліна). Соловйова працює практикуючим адвокатом в області оподаткування з 1998 року та надає клієнтам консультації в галузі міжнародного податкового планування та розробки структур компаній і інвестицій.

Зустріч проходить в рамках клубної програми.
Якщо ви не є учасником клубу, для вас передбачений «Гостьовий візит». Ви можете скористатися ним один раз. Гостьовий візит дійсний тільки для CFO. Організатори в праві відмовити в участі, так як кількість гостьових місць обмежена.

Будемо раді відповісти на ваші запитання.
Телефонуйте +38 067 192 48 67, Світлана Вікаренко