2020-03-03, Ігор Гут: «Конкурентоздатність для фінансиста»

подія

2020-03-03, Ігор Гут: «Конкурентоздатність для фінансиста»

дата

03/03/2020

1 12

Коротко про те, про що говорив Ігор Гут на зустрічі CFO Club.

Тема майстер-класу: «Як поєднати маркетинг і розвиток компанії з фінансовою стратегією?»

“Бізнес – це така гра, де ми ризики змінюємо на прибуток. Ризики нам гарантовані, а прибуток, на жаль, ні. Прибуток в компанії не так просто і легко отримати.”

В Україні є чотири фази конкуренції: дерибан, заповнення порожнечі, кількісна конкуренція і зараз ми входимо в четверту стадію якісної конкуренції. На ринку з’явилися гравці, які створили технологічний відрив. Конкурувати з ними нереально. Подумайте, чи є такий гравець на вашому ринку? Саме ці гравці будуть консолідувати ринки. Вони будуть рости дуже швидко і ви не помітите, як відстанете. Далі вирішуйте, що робити? Або готуватися до продажу цього гравця, або вступати з ним в бій, щоб боротися за другу або третю позицію. Це різні стратегії, але їх об’єднує те, що зробить вас конкурентоспроможними.

Конкурентоспроможність тримається на двох китах – технологічності та культурі або hard і soft. Вони повинні бути обидва, один без одного працювати не можуть. Найчастіше, культура відстає від технологічності. Намагайтеся їх збалансувати.

Технологічність, перш за все, створюється шляхом вибору бізнес-моделі. Ви повинні розуміти, що робить вас конкурентоспроможним? Якщо говорити мовою фінансистів: на що потрібно витрачати гроші, а на що ні? Якщо витрачаємо і не посилює конкурентоспроможність, значить, не витрачаємо. Коли ви розумієте цю модель, ви розумієте, що робить вас конкурентоспроможним.

Культура – це річ глибша ніж технологічність. На жаль, є компанії, які змінити фактично неможливо. Формування корпоративної культури починається з власника компанії. Саме він повинен усвідомлювати її, бути прикладом і передавати її своєму персоналу.

Якщо з технологічності і культури ви виберете тільки одне – це не буде працювати. Вони обидві важливі. Баланс між ними – це ідеал. Найчастіше культура відстає від технологічності. Особливо у нас. Ми в неї не віримо. Наше радянське минуле заважає цьому. Ми вміємо запускати ракети в космос, а підійти познайомитися виникають труднощі.