2018-05-24, Лекція «Нові правила роботи з латвійськими банками»

подія

2018-05-24, Лекція «Нові правила роботи з латвійськими банками»
Гостьове відвідування

дата

24/05/2018

Своїм експертною думкою з членами клубу ділився Дмитро Калмиков, член правління Norvik Banka. У своєму виступі Дмитро розповів про те, які зміни останнім часом відбулися в латвійському законодавстві щодо роботи банків з резидентами, нерезидентами, а також з так званими shell-компаніями.

Даючи пояснення, що ж із себе представляє «компанія-пустишка», спікер назвав три критерії:
1. Юрисдикція реєстрації цієї юридичної особи не передбачає обов’язкової здачі звітності до місцевих органів.
2. У країні реєстрації відсутня офіс.
3. У компанії немає документального підтвердження реальної господарської діяльності або діяльність не створює ніякої економічної цінності.

Виходячи з відповідності цим критеріям, латвійські банки можуть працювати або відмовлятися від співпраці з такими компаніями.

Також, на зустрічі спікер детально зупинився на порядку проведення експертизи, при здійсненні операцій з купівлі – продажу активів: умови проведення KYC аналізу продавця (джерело походження активу, історія придбання, оцінка активу і т.п.), покупця (джерело походження коштів на покупку), проведення операції (аналіз докусентов, вибір оптимального маршруту платежу, фінансових інструментів – ескроу рахунки, трасти). Дмитро зазначив, що основним завданням при проведенні операцій, є зниження ризиків для всіх учасників.

Протягом усієї зустрічі Дмитро Калмиков відповідав на запитання членів клубу, а також давав практичні поради, як організувати роботу з латвійськими банками.