2018-09-13, Круглий стіл з банкірами: «Підсумки року. прогноз 2019»

подія

2018-09-13, Круглий стіл з банкірами: «Підсумки року. прогноз 2019»
Гостьове відвідування

дата

13/09/2018

1 14

У заході взяли участь представники державних і комерційних установ: · Ігор Тихонов, голова правління «Кредитвест Банку»; · В'ячеслав Озеров, керівник департаменту казначейства «Кредитвест Банку»; · Володимир Лепушинскій, заступник директора департаменту монетарної політики економічного аналізу НБУ; · Наталія Тиховська, виконавчий директор «Укрексімбанку»; · Олексій Волчков, заступник голови правління банку «ПУМБ».

Володимир Лепушинскій зазначив, що всі нацбанки мають одні і ті ж цілі – забезпечення цінової стабільності. «Ніхто не знає, як буде розвиватися економіка. Прогноз центрального банку виходить з того, що є певний сценарій, який відбудеться з імовірністю більше ніж 50%. Незалежно від того, що б не сталося з економікою, ринок повинен розуміти, якою буде реакція центрального банку, з метою досягнення цієї самої стабільності. Таким чином створюються певні правила гри у відповідь на ті кризи, з якими стикається економіка. Для нас мета – це 5% інфляції в середньостроковому періоді. Такої мети банки досягають за допомогою фіксованого курсу. Хоча цей режим схильний до хронічних криз, Нацбанк в такому режимі може тривалий час підтримувати стабільну інфляцію. І ще при цьому режимі можна тримати низькі ставки по кредитних ресурсах », – розповів він.

В’ячеслав Озеров в свою чергу поділився гарною новиною: валюта не буде дорожчати дуже різко. «Якщо ми говоримо про відношення гривня-долар в найближчий місяць, ближче до кінця року ми підійдемо до цифри, яка закладена в бюджеті, в середньому це – 29,5 грн / дол. Є фактор МВФ, який багато в чому буде визначальним. Якщо ми говоримо про курс, то ми не очікуємо певних різких девальваційних рухів, які істотно можуть вдарити по економіці аж до закінчення року », – вважає експерт.

Наталя Тиховська висловила думку, що в сфері торгівлі у нас зараз досить рівна ситуація як з експортом, так і з імпортом. «Коливання будуть, але вони не такі значні. У міжнародній торгівлі треба перш за все страхувати ризики, тому що ринок дуже нестабільний », – зазначила представниця« Укрексімбанку ».

Олексій Волчков розповів, що Україна випустила дуже коротку позику під великі відсотки: у валюті – це 9,2, щоб мати можливість виплатити чергові борги МВФ. «Від заробітчан з Польщі ми отримаємо ще $ 2 млрд. Всередині країни ми навряд чи знайдемо необхідні $ 5 млрд. У короткій перспективі нічого не станеться. У довгій – позики не від МВФ дуже дорогі, а інвестицій немає », – поділився він.