подія

2018-08-29, Оксана Маркарова в.о. міністра фінансів
Гостьове відвідування

дата

29/08/2018

У CFO Club Ukraine. Members only відбулася зустріч з в.о. міністра фінансів Оксаною Маркаровой. Захід пройшов у форматі діалогу з залом.

Оксана Маркарова розповіла, що зараз вона і її команда працюють над проектом бюджету України на 2019 рік і готують бюджетну декларацію на три роки, щоб повернутися до середньострокового бюджетного планування. Також в планах внести відповідні зміни до Бюджетного кодексу, щоб середньострокове планування стало в Україні обов’язковим. У бюджеті 2019 р пріоритет – фіскальна консолідація. Дефіцит бюджету на 2019 р міністерство закладає на рівні як 2,2% з подальшим скороченням до 2% і нижче в наступні роки (на даний момент дефіцит бюджету становить 2,5%). У зв’язку з цим планується тщатетьно опрацювати питання ефективності використання бюджетних коштів в кожній галузі, включаючи медицину, освіту і соціальні програми.

Під час зустрічі Оксана позначила ще декілька ключових завдань міністерства. Це макроекономічна стабільність і зниження фіскальних ризиків, поглиблення співпраці з усіма міжнародними партнерами і підтримка економічного зростання. Для їх досягнення Мінфін планує реформу Державної фіскальної служби України в обох – податковому та митному – напрямках, створення органу фінансових розслідувань, продовження децентралізації, введення корпоративного управління в держбанках, посилення верифікації та прозорості в державних фінансах.

Одним з ефективних інструментів податкової реформи Мінфін вважає узагальнюючі податкові консультації. За попередні 1,5 роки їх було видано 4 в банківській сфері, а за останні два місяці, коли Маркарова посіла посаду в. о. міністра, вже видано 3 податкових роз’яснення по оренді землі та ще 4 затверджено. Контроль за трансферним ціноутворенням. Законодавство по ТЦО було прийнято, але імплементація закону відбувається дуже повільно, до того ж, що кілька вдалих кейсів можуть істотно поповнити бюджет Системна робота з реформування митного спрямування. Поява додаткових «очей» у вигляді камер на мундирах зупинило дуже багато порушень з боку бізнесу, але потрібні глобальні зміни: уповноважені економічні оператори, загальні пункти контролю, summary declaration і т.п. Перегляд алгоритму реалізації міжнародних інвестиційних проектів. Сьогодні вибірка коштів по ним дуже низька, а це швидкий припливу грошей в економіку. За підрахунками Мінфіну в наступному році можна збільшити вибірку коштів на $ 2 млрд.

Після виступу Оксана Маркарова відповіла на запитання учасників клубу.