2019-05-14, Тимофей Милованов: «Теория игр и ее использование»

событие

2019-05-14, Тимофей Милованов: «Теория игр и ее использование»

дата

14/05/2019

1 9

«Экономика - это наука о выборе, о том, что у вас есть 168 часов и 15 задач». Также она включает в себя trade off, анализ рисков, и осознание цены сделанного выбора.

Була проведена гра «Англійський аукціон» в результаті якої було зроблено наступні висновки:

Мета – максимізувати прибутки
Питання — Як себе поводити? Яка стратегія є оптимальною?

3 варіанти стратегії:
1) Купувати за меншу кількість коштів, ніж ми могли б витратити;
2) Купувати за таку саму кількість коштів, як ми і маємо;
3) Купувати за більшу кількість коштів, ніж ми могли б витратити.

При виборі стратегії ідентифікуємо ситуації, при якій буде змінений результат. Ставлячи ставку вище вартості – ми програємо, майже в усіх випадках, крім деяких – випадкових. При ставці розміром у найвищу ціну ви являєтесь людиною, яка готова заплатити найбільше, тобто перепродавати немає кому.

Ставка визначає не те, скільки ти платиш, а те, коли ти виграєш .

При виборі оптимальної стратегії необхідно з’ясувати, як будуть діяти ваші конкуренти. Реальна влада в руках того, хто володіє інформацією. Інвестуйте в вивчення ринку та конкурентів, провокуйте їх, купуйте людей від конкурентів, які надають вам базу ризиків. Створюйте на рику асиметричну інформацію

СПІКЕР: Тимофій Милованов — почесний президент Київської школи економіки. У 2004-му захистив дисертацію й отримав ступінь PhD в Університеті Вісконсін-Медісон, США. Довгий час викладав в європейських і американських вищих навчальних закладах, серед яких: Рейнський університет ім. Фрідріха Вільгельма в Бонні, Державний університет Пенн, Пенсільванський і Пітсбургський університети. Дослідницькі інтереси Тимофія охоплюють такі сфери, як теорія ігор і контрактів, інституційний дизайн. Тимофій Милованов є співзасновником VoxUkraine.