подія

2019-01-31, Круглий стіл: «ATTENTION! ПОДАТКИ»
Гостьове відвідування

дата

31/01/2019

До чого готуватися в 2019 році?

У податковій системі постійно щось змінюється, і для фінансистів важливо тримати руку на пульсі відносного цього питання. Днями відбувся Круглий стіл «Податки. До чого готуватися в 2019 році? ». Для обговорення теми були запрошені Людмила Демченко, керівник головного управління УКРІНФОРМ м.Києва, Інна Якушко, начальник аудиту головного управління УКРІНФОРМ м.Києва, і Олена Макеєва, радник глави УКРІНФОРМ, віце-президент ради незалежних бухгалтерів та аудиторів, глава ради директорів Audit Company Aksonova & Associates і Дмитро Михайленко, Партнер в OMP Tax & Legal, Audit & Accounting, президент Асоціації податкових консультантів, керівник податкового комітету ТПП України.

Глобалізаційні процеси разом з цифровою економікою народжують нові виклики, яким повинна відповідати податкова політика. І наша країна не стоїть осторонь цих процесів, хоча трансформації все ще проходять повільно. Серед основних викликів – Україна повинна привести податкове законодавство до права ЄС, переглянути правила оподаткування непрямими податками (ПДВ і акцизи). Зокрема, згідно договору про Асоціацію, податком на додану вартість повинно обкладатися роялті.

Серед основних світових трендів оподаткування, які вплинуть на Україну найближчим часом, експерти виділили такі:

По всьому світу посилюється боротьба з ухиленням від сплати податків. Країни вдаються до зміни внутрішнього законодавства, щоб приборкати безподатковий відтік капіталу в низькоподаткові юрисдикції. Все більше «тиснуть» на присутність бізнесу в країні реєстрації.
Країни починають обмінюватися податковою інформацією, впроваджують стандарт прозорості. Посилюється контроль на офшорами. Експерти круглого столу припустили, що вони зникнуть вже через 3-5 років.
Зростає співвідношення податків до ВВП – і не за рахунок збільшення номінального ВВП, а за рахунок підвищення номінальних податкових надходжень.
Ростуть непрямі податки та оподаткування доходів фізичних осіб. У той же час, знижується податок на прибуток.